Daniel Kuczewski

Daniel Kuczewski

O mnie

Coś o mnie?

Jestem mieszkańcem niedużego aczkolwiek wspaniałego miasta na wschodzie – Biała Podlaska. Tutaj skończyłem inżynierkę z informatyki oraz magisterkę z Ekonomii zrobiwszy wcześniej licencjat w Warszawie. Moją karierę rozpocząłem w firmie Difreo gdzie głównie zajmowałem się programowaniem WordPressa (wtyczki, szablony). Ogólnie jeśli klient potrzebował jakiejś niestandardowej funkcji to ja to robiłem. Ale ze względu na cięcia budżetowe musiałem zmienić pracę.

Po pewnym czasie założyłem swoją własną firmę i to był jak dla mnie strzał w dziesiątkę, od sierpnia 2017 roku działam na własną rękę a od 2018 roku już nie działam sam i dalej się rozwijam, zwiększając nieustannie kompetencje i moce produkcyjne.

Zainteresowania i hobby

Do moich głównych zainteresowań należą sport (aktywnie biegam i uprawiam kije), ekonomia (skończyłem studia i prowadzę firmę co jest fascynujące), programowanie czyli to co lubię najbardziej wraz z prowadzeniem firmy informatycznej co sprawia że jestem zadowolony z życia.

Technologie i kompetencje

Technologie, które nie są mi obce to PHP, JavaScript, HTML, CSS, MySql i co z tym związane. Mój ulubiony framework PHP to CodeIgniter, z CSS wykorzystuję często bootstrap zaś jeśli chodzi o JavaScript to moją ulubioną biblioteką jest jQuery. Na co dzień w pracy najczęściej wykorzystuję system zarządzania treścią WordPress.

To co najbardziej lubię to programowanie aplikacji na strony internetowe opartych o technologię AJAX, które dzięki wykorzystanej technologii chodzą szybko i płynnie. Niewielką część moich prac można znaleźć na mojej stronie firmowej septemonline.com. Zdecydowaną większość prac wykonuję dla innych firm.

Z oprogramowania korzystam z darmowych: xampp do localhosta, Filezilla do ftp, PhpMyAdmin do baz, NetBeans do kodu. Dodatkowo nieco rzadziej jeśli robię jakieś api to SOAPUI, czasami wykorzystuję repozytorium Bitbucket i sourceTree. Jak muszę coś pociąć to Photoshop no i wiadomo, różne przeglądarki internetowe.Portfolio

Ringking.pl


Projekt i kodowanie szablonu wordpress


Czytaj dalej...

sh7.pl


To jak dotychczas mój największy projekt, miesiące ewolucji, wszystko projektowane i pisane od zera.

Sh7.pl to gra internetowa – symulator biznesu napisany w oparciu o framework CodeIgniter i frontent Bootstrap.

Projekt na potrzeby własne


Czytaj dalej...

zaawansowanywordpress.pl


O tej stronie chyba nie trzeba wiele pisać. Projekt graficzny Gabriela Lubka.

Szablon kodowałem od zera, jest responsywny na własne potrzeby.

Wszystkie materiały w nim zawarte także są mojego autorstwa (poza grafiką)


Czytaj dalej...

tolkien-world.pl


Zakodowałem szablon WordPress z przesłanego pliku psd. W budżecie miała być tylko strona nie responsywna ale dodałem trochę rozkładu na mobile i prostą wtyczkę ajax czatu.

Informacje o grafikach:

Layout robił luckero dla byłego właściciela portalu, także nie mam pełnych informacji.

http://www.luckero.com/

Nowe logo, baner i poprawki do layouta wykonała Joanna „Vertie” Bazielich, grafik i fotograf Tolkien-World.


Czytaj dalej...